Değerli Meslektaşlarım;

 

2-4 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze’de düzenlenecek olan  Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu'nda sizleri en kalbi duygularımızla karşılamak istiyoruz.

 

Bu üç günlük toplantıda, obstetrik ultrasonla ilgili en güncel standartlar ele alınacak ve ultrason bulgularının multidisipliner bir bakım modeli ile bütünleştirilmesi vurgulanacaktır. İlk ve ikinci üç ay ultrason taramaları ve obstetrik ultrasondaki bulguların hücre dışı DNA testleri ile kombinasyonu gibi en yeni bilgiler tartışılacaktır. Kursta genel konu sunumların yanında, olgu sunumları, gebe üzerinde pratik uygulamalar ve tartışma panelleri yapılacaktır. Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Ultrason Alt Grubu, bu toplantı ile doğum uzmanlarının ve perinatologların deneyimlerini paylaşmaları, fikir alışverişinde bulunmaları ve birçok ülkeden tanınmış ultrason uzmanlarıyla işbirliği yapmaları için uluslararası platform sağlayacaktır.

 

Hepsinden önemlisi, sizlerin aktif katılımı kursun daha verimli ve başarılı olmasını sağlayacaktır.

 

Bu toplantının özelliklerinden biri de, yakın zaman önce sonsuzluğa uğurladığımız Prof. Dr. Hayri Ermiş'in anısına düzenlenmesidir. Prof. Dr. Hayri Ermiş, derneğimizin düzenlemiş olduğu kongre ve kurslardan hepimizin yakından tanıdığı ve sevdiği bir meslektaşımızdı. Kendisi Türkiye’de monokoryonik ikizlerde ilk kez fetoskopik laser ablasion tedavisini gerçekleştirmiş ve maternal ve fetal tıbbın gelişimine çok yararlı hizmetler vermişti. Bu vesileyle kendisini anmak istiyoruz.

 

Oldukça eğitici olacağına inandığımız bu geleneksel kursumuza katılmayı düşüneceğinizi umuyor sizleri bir kez daha İstanbul’a  bekliyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

 

Prof. Dr. Namık Demir 
Kurs ve Subgrup Başkanı 
Prof. Dr. Recep Has
TMFTP Derneği Başkanı